Isoniq Urk Marathon
2e editie van de Isoniq Urk Marathon. De marathon van Flevoland en ook nog eens op de parel van Flevoland. Een mooi, snel en gecertificeerd parcours en ruimte voor 500 deelnemers op de marathon en 200 op de halve marathon.
Loopgroep Urk organiseert op zaterdag 3 oktober 2026 de tweede editie van de Isoniq Urk Marathon: de enige marathon van Flevoland. Naast de hele marathon (42,2 km) wordt ook een halve marathon (21,1 km) gelopen. Start en finish zijn op de haven van Urk. Het parcours is afwisselend én snel, met een route langs de historische boulevard richting de dijk, waarna er rondes worden gelopen: 4 ronden voor de hele marathon en 2 ronden voor de halve marathon. Vorig jaar noteerde Danny Koppelman bij de heren een tijd van 2:21:35 en liep Alie Postma bij de dames 2:53:39. Uitslagen en (parcours)records zijn te vinden op www.urkmarathon.nl.
Inschrijving
Zaterdag 10 januari gaat de inschrijving voor de hele marathon open. Voor de 42,2 kilometer zijn er 500 startplekken beschikbaar. Afgelopen jaar waren de startplekken al snel gevuld, dus de organisatie raadt aan om niet te lang te wachten met inschrijven. Voor de halve marathon geldt een andere openingsdatum van de inschrijving, deze datum wordt binnenkort gedeeld op de website www.urkmarathon.nl, en op de social mediakanalen van de Isoniq Urk marathon.
Prijzen, prijzengeld en parcoursrecord
Er vallen mooie prijzen én prijzengeld te winnen voor zowel de hele als de halve marathon, én er is een extra beloning voor verbetering van het parcoursrecord. De actuele informatie, voorwaarden en bedragen staan overzichtelijk op www.urkmarathon.nl.
Supporter-vriendelijk parcours
Bij de eerste editie waren de reacties al zeer positief, zowel van deelnemers als van hun meegereisde supporters. Het voordeel van het rondeparcours is dat supporters hun favoriete lopers meerdere keren langs zien komen, wat de beleving van de marathon vergroot. Bovendien wordt de looprichting op de dag zelf bepaald op basis van de windrichting, waardoor wind minder bepalend is en soms zelfs in het voordeel kan werken.
Elite-programma (in ontwikkeling)
De organisatie denkt na over een Elite-programma om een sterk deelnemersveld aan de start te krijgen. Dit programma is nog in ontwikkeling.
Mannen die in de laatste 3 jaar sub 2:40 hebben gelopen en vrouwen die sub 3:00 hebben gelopen, kunnen bij interesse contact opnemen via [email protected].
Meer informatie
Website: www.urkmarathon.nl
E-mail: [email protected]
Afstanden
Accommodatie
Contact & locatie
8321 EN Urk